Auction archive: Lot number 174

(Monde) - DAMPIER, William; WAFER, Lionel.- Reystogten rondom de Waereldt […]. Uyt het Engelsch in ‘t Nederduyts overgebragt door W. Sewel. Amsteldam, Andries Van Damme, en Johannes Ratelband, 1717.

Auction 10.10.2017
10 Oct 2017
€1,000 - €1,200
ca. US$1,181 - US$1,418

Auction 10.10.2017
10 Oct 2017
€1,000 - €1,200
ca. US$1,181 - US$1,418

4 stukken in 1 vol. in-4° : 394 [front. incl.]-[10], [8 front. incl.]-284, [8]-74-[6], 89-[7] pp.; 40 platen (enkele kleine, bleke roestvlekjes, wormgaatjes passim vooral in rechterbovenhoek van 2de helft, enkele bleke marginale watervlekken). Eigentijdse Hollandse spitselband : perkament, effen rug (licht vervuild, bovenste rand van 1ste plat doorgesleten). Convoluut van de driedelige Nederlandse vertaling (1ste Engelse uitg. : 1698; 1ste Nederlandse vertaling : 1698) van het reisverslag door de Engelse piraat William Dampier (1651-1715) betreffende zijn tochten, tussen 1679 en 1691, naar Jamaïca, Panama, Sierra Leone, de Filipijnen, Australië en Sumatra, met dat van zijn kompaan Lionel Wafer (1640-1705), eveneens boekanier en piraat maar met het statuut van chirurgijn. Onze uitgave omvat, naast enkele figuren in de tekst, 2 frontispices, 11 uitslaande kaarten (o.m. 2 wereldkaarten en 2 van Amerika), 5 platen met kustlijnen en 24 andere (enkele uitslaand) met exotische taferelen en afbeeldingen van planten en dieren door Casper Luyken en Jan Lamsvelt. # Klaversma & Hannema 422 (telt slechts 38 pln); # Tiele 290; # Sabin 18388. ¶ Belle édition de la relation des voyages du navigateur anglais Guillaume Dampier, boucanier voleur des biens hispano-américains, et de celle de son compagnon Lionel Wafer, fin connaisseur des régions de l'Amérique centrale et méridionale mais ayant également caboté en Afrique. Abondamment illustrée de 40 planches figurant cartes, côtes, autochtones, animaux et plantes (qqs lég. et pet. rouss., trous et galeries de vers marg. passim, qqs pâles mouill. marginales). Plein vélin de l'ép. (défraîchi, bord sup. du 1er plat fendu).

10 Oct 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

10 Oct 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332