Leírás:Német empire fűszertartó Ezüst, 36 g., öblében tűzaranyozva. Négyszögletes talpon öblös tálka csigavonalas, kihajló fülekkel. Felületén vésett szőlőleveles-indás dekor. Talpperemén jelzett: Drezda, 'I' évbetű, Franz Mathaeus Schaeffermeyer, valamint belső peremén cakkos mintavétel (tremolierstich). Német, 1810 körül. M.: 6,5 cm