OLAV CHRISTOPHER JENSSEN Norge, född 1954 Sommarpalindrome No IX Signerad och daterad på baksidan Jenssen Lya 2000. Akryl och olja på duk, 32 x 42 cm. Signed and dated verso. Acrylic and oil on canvas. PROVENIENS Galleri Arnstedt & Kullgren, Östra Karup