Udsigt over Slangerup ca. 1750, tryksign. AL, lysmål 18,5 x 25 cm samt litografi, Skt. Thomas, ca. 1850, efter H. Hansen trykt hos Emil Bærentzen. Lysmål 24 x 32 cm