Pietro Consagra (Mazara Del Vallo 1920 - Milano 2005)
"Colloquio maggiore" 1957
bronze
cm 32.4x30x0.7
base (base 0.5x25x6.5)
Signed and dated 57 on the base
and numbered 0/3
IT
"Colloquio maggiore" 1957
bronzo
cm 32,4x30x0,7
(base 0,5x25x6,5)
Firmata e datata 57 alla base
e numerata 0/3
"Colloquio maggiore" 1957
bronze
cm 32.4x30x0.7
base (base 0.5x25x6.5)
and numbered 0/3
IT
"Colloquio maggiore" 1957
bronzo
cm 32,4x30x0,7
(base 0,5x25x6,5)
Firmata e datata 57 alla base
e numerata 0/3