Auction archive: Lot number 317

Plantijn editie in Plessis-Sorbonne prijsband] C. Cornelii Taciti Opera quae extant

Auktion 06.12.2016
6 Dec 2016
€400
ca. US$421
€400
ca. US$421

Auktion 06.12.2016
6 Dec 2016
€400
ca. US$421
€400
ca. US$421

Iustus Lipsius quintùm recensuit. Additi Commentarii meliores pleniorésque cum Curis secundis. Antwerpen, C. Plantijn, 1589, 3 delen in één band, (16),335,(9); (8),194,(2 blanco); (2),LXIIII,(15)p., met houtsnede drukkersmerken op de titels, één uitslaande letterdruk tabel (scheur op vouw), 17de-eeuws gemarmerd en verguld kalfsleer, beide platten met centraal het wapen van het college Plessis-Sorbonne (met geïncorporeerd het wapen van Richelieu) en op alle hoeken het monogram "PS", dat ook terugkomt in de compartimenten van de geribde rug, alle sneden verguld, folio. Zonder de prijs; schutblad en eerste 6 bladen met wormgaten in de blanke benedenhoek, in de tekst hier en daar oude onderstrepingen in pen. Rug vakkundig vernieuwd met gebruikmaking van de oorspronkelijke rugstrip. Goed, aantrekkelijk gebonden exemplaar. Het wapen en de naam weerspiegelen de geschiedenis van het Parijse college Plessis-Sorbonne. Het college werd oorspronkelijk gesticht onder de naam Collège de Saint Martin du Mont, in het begin van de 14de eeuw door Geoffroy du Plessis-Balisson. Het wapen incorporeert o.a. het wapen van kardinal Richelieu, beschermheer van het college en de figuur van Sint Michaël. Het monogram "PS" werd elders weleens (foutief) toegeschreven aan Pierre Séguier (1588-1672), zelfs als het betreffende exemplaar een schoolprijs van Plessis-Sorbonne bevatte. Zeldzame editie, gelijktijdig ook in Leiden uitgegeven, door Plantijn en Raphelengius. De twee delen volgend op het hoofdwerk bevatten commentaren en historische aantekeningen van Lipsius, elk met eigen titelpagina.

6 Dec 2016
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

6 Dec 2016
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138