Scena batalistyczna na morzu, 1870 r.
akwarela, papier, 24,5 x 36,5 cm sygn. p. d.: Matteo Falcone Na odwrocie nalepka z napisem: Le Fregate cuirasse „La Couronne” arraisonnant le clipir Americain ”Golden Rule” Mer du Nord Aout 1870 au large d’Heligoland (Opancerzona fregata „La Couronne” zatrzymuje amerykański kliper „Golden Rule” Morze Północne, sierpień 1870)