Slawek Pawszak (b. 1984) Bez tytułu, 2007 r. olej/płótno, 70 x 81 cm sygnowany i datowany na blejtramie: 'BEZ TYTUŁU 2007 SŁAWEK PAWSZAK' Malarstwo Pawszaka jest antynarracyjne. Artysta unika opowiadania historii lecz koncentruje się na jednym lub kilku szczegółach. Jednocześnie jego prace nie są abstrakcyjne. Plamy, relacje kolorów, kompozycje form mają bardzo konkretny wyraz. W centrum zainteresowania artysty znajduje się samo malarstwo. Artysta tworzy również filmy wideo i instalacje przestrzenne, między innymi makiety miejsc dla niego ważnych. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa na ASP w Warszawie, dyplom obronił w pracowni Leona Tarasewicza. estymacja: 6 000 - 8 000