SMITS, Jakob - [ Pratende dorpelingen ], s.d. Sanguine potlood, velijn papier 11,5 x 12,5 cm; vrij onleesbaar met sanguine potlood gesign. in de rechter benedenhoek. Onder passe-partout.
Onderonsje van enkele dorpelingen met een kindje voor een klein boerenerf. 2 bomen in de achtergrond. Ref. Arto 2000, II, p. 344 : Rotterdam 1855-Mol 1928, pre-expressionistisch schilder, aquarellist en etser van Kempense landschappen, religieuze en huiselijke taferelen en portretten. Lid van de "Société Royale belge des Aquarellistes" en van "Kunst van Heden".