SMITS, Jakob - [ Stal met ketel ], s.d. Houtskool- en sanguinetekening, handgeschept papier, 27 x 35 cm; gesign. onderaan rechts. Erg beschadigd papier met scheuren en verlies in hoeken en randen. Toch mooie schets.
Personnage dat vertrekt vanuit een stal met 2 ketels. Bijgevoegd : Id. (?) - [ Vrouwenhoofd ], s.d. Conté tekening, gevergeerd papier, 24 x 17 cm. Zwaar beschadigde randen. Roestvlekken. Mooi lieflijk vrouwenhoofdje. Ref. Arto 2000, II, p. 344 : Rotterdam 1855-Mol 1928, pre-expressionistisch schilder, aquarellist en etser van Kempense landschappen, religieuze en huiselijke taferelen en portretten. Lid van de "Société Royale belge des Aquarellistes" en van "Kunst van Heden". (2 st.)