Solnedgang ved fjorden Olje på plate, 50x70 cm Signert nede til venstre: A Normann LITTERATUR Jens Thiis: "Norske malere og billedhuggere", Kristiania 1904 Anne Aaserud: "Adelsteen Normann, Fra Bodø til Berlin", Stamsund 2013 "Det er ikke til at undres over, at disse grovt effektfulle, flot og bredt malte og særdeles dekorative kolossalbilleder har vakt beundring på de store europeiske udstillinger. Og det er rimelig at Adelsteen Normann er viden kjent som maleren av midnattsolens land. Mer en nogen anden norsk maler har utvilsomt Normann bidraget til at lede turiststrømmen ind over sit fædreland."