Auction archive: Lot number 807

[Sri Lanka] An account of the interior of Ceylon, and of its inhabitants

Auction 30.06.2020
30 Jun 2020
€150 - €300
ca. US$168 - US$336
€500
ca. US$560

Auction 30.06.2020
30 Jun 2020
€150 - €300
ca. US$168 - US$336
€500
ca. US$560

With travels in that island. By John Davy. Londen, gedrukt door A. & R. Spottiswoode voor Longman etc., 1821, VIII, 530 p., met groot uitslaande, gegraveerde kaart, twee handgekleurde aquatint platen (de platen 6 (als frontispice) en 12), 2 ongekleurde aquatint gezichten en 10 andere gegraveerde/ aquatint platen (1x uitslaand), illustraties, contemporain gepolijst kalfsleer door Henington (Ingram Court, Fenchurch St.), vergulde randen van platten, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 4to. Titelpagina met vrije schutblad en frontispice los, evenals beide platten (goed op te knappen). Platen watervlekkig in de blanke marges (de tekst nauwelijks aangetast); hier en daar roestvlekkig. Abbey, Travel 312. De binder Henington werkte o.a. voor het India Office. John Davy was de jongere broer van de scheikundige Sir Humphry Davy, de uitvinder van de veiligheids-mijnlamp.

30 Jun 2020
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

30 Jun 2020
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138