Tadeusz Rybkowski (1848 - 1926) Para na polowaniu olej/sklejka, 23 x 18 cm (w świetle oprawy) sygnowany l.d.: 'Tadeusz Rybkowski' W latach 1872 - 75 kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u W. Łuszczkiewicza, a następnie w wiedeńskiej Akademii u C. Wurzingera, L. Loefflera, a także u H. Makarta i w zakładach dekoracji teatralnych. Od 1878 roku podróżował po Włoszech i Niemczech. W 1893 roku osiadł na stałe we Lwowie. Został profesorem Państwowej Szkoły Przemysłowej, prowadził też prywatną szkołę malarstwa dla kobiet. Zajmował się również dekoracyjnym malarstwem ściennym oraz był ilustratorem czasopism polskich i obcych. Malował przede wszystkim obrazy o tematyce rodzajowej. estymacja: 5 000 - 8 000