Auction archive: Lot number 45

Tadeusz Rybkowski (1848 - 1926)

Opening
PLN4,000
ca. US$1,231

Opening
PLN4,000
ca. US$1,231

Tadeusz Rybkowski (1848 - 1926) Para na polowaniu olej/sklejka, 23 x 18 cm (w świetle oprawy) sygnowany l.d.: 'Tadeusz Rybkowski' W latach 1872 - 75 kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u W. Łuszczkiewicza, a następnie w wiedeńskiej Akademii u C. Wurzingera, L. Loefflera, a także u H. Makarta i w zakładach dekoracji teatralnych. Od 1878 roku podróżował po Włoszech i Niemczech. W 1893 roku osiadł na stałe we Lwowie. Został profesorem Państwowej Szkoły Przemysłowej, prowadził też prywatną szkołę malarstwa dla kobiet. Zajmował się również dekoracyjnym malarstwem ściennym oraz był ilustratorem czasopism polskich i obcych. Malował przede wszystkim obrazy o tematyce rodzajowej. estymacja: 5 000 - 8 000

18 Sep 2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

18 Sep 2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600