WOLFANG GESSL, ljusstake för fyra ljus, sterlingsilver, Stockholm 2004, stämplad 1/3, pyramidformat fundament av sodalit med silverbotten, korsformad hållare med fyra pyramidformade ljushållare med spetsen nedåt, lösa ljushattar, höjd 25,5 cm, silvervikt 510 g; översta spetsen på pyramiden med lagning