Żółte i czerwone róże w zdobionym dzbanie, ok. 1912 r.
olej, płótno, 57,5 × 41 cm, w świetle ramy na odwrocie w lewym dolnym rogu: [pieczęć:] WŁADYSŁAW ŚLEWIŃSKI |ze spuścizny |POŚMIERTNEJ/[odręcznie ołówkiem:] E. Ślewińska Wystawiany i reprodukowany: Władysława Jaworska, Władysław Ślewiński 1854–1918, Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe Warszawa 1983, poz. 283, ilustracja nr 255 Henry Moret Emile Jourdan Roderic O`Conor, Władysław Ślewiński, Musée de Limur, Vannes 1966, kat. 126 Do obrazu dołączona opinia Władysławy