Auction archive: Lot number 936

936 Indagine, Johannes ab.

Nr. 123
9 Nov 2009 - 11 Nov 2009
€500
ca. US$745
€360
ca. US$536

936 Indagine, Johannes ab.

Nr. 123
9 Nov 2009 - 11 Nov 2009
€500
ca. US$745
€360
ca. US$536

936 OKKULTISMUS. - Indagine, Johannes ab Introductiones apotelesmaticae in physiognomiam, complexiones hominum, astrologiam naturalem, naturas planetarum. Cum periaxiomatibus de faciebvs signorvm et canonibvs de agritudinibus hominum... accessit Guilielmi Grataroli Bergomatis opvscvla de memoria reparanda, augenda, conservanda: de praedictione morum naturarumque hominum: de mutatione temporum, ejusque signis perpetuis. Et Pomponii Gaurici Neapolitani tractatus de symmetriis, lineamentis & physiognomia... Straßb., Lazarus Zetzner, 1630. 8°. 384 SS. mit kl. Druckerm. a. d. Tit. u. über 80 Textholzschn. Pgt. d. Zt. Schätzpreis: *R (500,- €) / (745,- $) Caillet 5389; Graesse 101; Thorndike V, 66; Young 139; vgl. Caillet 2197ff., Chorinski 677, Rosenthal 971ff. u. Voynich 363; nicht bei Ackermann u. du Prel. - Seltene Ausgabe des erstmals 1522 erschienenen Werks. "Orné de nombreuses figures gr. sur bois de mains, de physiognomie et d'astrologie. Ouvrage curieux et le plus recherché des livres de chiromancie et de physiognomie" (Caillet). - Etwas gebräunt u. stockfl., Tit. mit altem Besitzverm., im Text einige alte Marginalien u. Unterstreichungen, oberes Kapital mit kl. Schadstelle. Zuschlag: 360,- € / 536,- $ " Jahr Haus Auktion Preis Einband Zustand 1990 R&A 43/788 1.050,- Pgt. - Mit Beiband. 2005 RA 28/1207 320,- Mod. Umschl. 2006 KET 305/572 650,- Hldr. d. Zt. 2007 BAS 90/1243 750,- Pgt. d. Zt. - Mit Beiband.

9 Nov 2009 - 11 Nov 2009

9 Nov 2009 - 11 Nov 2009