Avitus Alcimus Ecdicius Christiana et docta...poëmata, aliaque non poenitenda. Per Ioannem Gaigneium Parisinum theologum ex vetustis. librarijs in lucem asserta, suoque nitori restituta. Vaeneunt Lugduni: a Vincentio Portonario, 1536 (Al colophon:) Excudebant Lugduni: Merchior et Gaspar Trechsel fratres, 1536. In-8° (mm 180x120). Pagine [16], 259, [9]. Segnatura: a-q8 r10 A4. Capilettera xilografici. Piccola macchia e gora al frontespizio, bruniture, altra gora a poche carte, primo fascicolo semistaccato. Legatura moderna in carta azzurra. Sul frontespizio due timbri 'Ex Libris' e 'S.S. Dai libri Stefanel'. ICCU 011894.