(Belgique, Archivalia) - Ens. 2 ouvrages - " Getuigschriften der eerw[aarde] zuster Elisabeth van Soetem van het Begijnhof van Leuven”. 1661. In-4° :188-[1] pp. Eigentijdse band : perlament, titel in pen op gladde rug, sluitlinten. Eigentijdse transscriptie van de verzameling devotionele teksten en beschouwingen, enkele dichtstuken en liedteksten met wijsaanduiding door Elisabeth van Soetem, dochter van Philippus en van Helena van Rillaert, geboren te Leuven in 1616 (cf. p. 119). Ze leefde onder de kloosternaam Joanna à Sancta François in het Groot Begijnhof. Haar eerste geestelijke leidsman was Libertus Froidmont (1587-1653), godgeleerde en koordeken van Sint-Pieterkapittel, opgevolgd door Jan Cobbelgiers, eveneens plebaan en deken, die op de eerste bladzijde in 1679 tot tweemaal toe als attestor signeert. BIJGEVOEGD : Catechismus oft Christelijcke Leeringe [...]. Loven, Weduwe F. Vande Velde, [1642 of kort nadien]. In-8°, perkamenten omslag. Verlucht met 2 grote monogrammen en 2 houtsneden. ¶ Transcription d'un ensemble de textes de dévotion et autres par une béguine de Louvain. Plein vélin de l'époque. Un catéchisme en néerlandais est joint. Drouotlive.com Read more