diverse technieken en formaten, ca. 1500-1850, nieuwtijds geordend in 4 kartonnen albums met titeletiketten of los ingestoken in kartonnen omslag/ 2 klappers. Zeer diverse verzameling, een deel van de illustraties op het complete tekstblad. Het meest in het oog loopt het kartonnen album op folio-formaat getiteld "Losse bladen uit antieke gedrukte boeken met houtsneden of kopergravures" vanwege de laat-middeleeuwse leeftijd van veel bladen en het flinke formaat van veel houtsneden (incl. enkele series uit hetzelfde boek). Een kleiner kartonnen album bevat 29 prachtig gegraveerde illustraties uit een 17de eeuwse oblong 8vo prentbijbel (met tekst in Latijn, Duits en Frans op keerzijde). Het losse kartonnen omslag bevat ca. 60 folio-tekstbladen met gegraveerde illustraties uit H.F. van Heussen, Batavia sacra, of kerkelijke historie en oudheden van Batavia (1725, met fraaie portretten van Vosmeer, Rovenius, Potcamp, Codde, De la Torre en Van Neercassel). Één van de klappers bevat meer dan 30 platen uit History of arts & sciences of the ancients (ca. 1750) (totaal bijna 300 prenten).