2 delen in 1 vol. in-f° : [8]-258-[6, [12]-182-[4] pp. (licht gebruind). Eigentijdse band : volperkament, gladde rug, omgezette randen, gesprenkelde sneden (gevlekt). EERSTE UITGAVE van dit omstandig rechtsrepertorium van de Zuidelijke Nederlanden, alfabetisch gerangschikt volgens onderwerp met verwijzingen naar de desbetreffende artikels der edicten, het geheel bezorgd door A. Anselmo, advocaat bij de Raad van Brabant en Antwerps schepene (1589-1668). Het 2de deel bevat de "Placcaeten, edicten, ende ordonnantien, daer van in desen Codex mentie wordt ghemaekt ende in de voorgaende vier placeaetboecken NIET BEKENT EN ZYN". # Dekkers 4; # Biogr. nat. I-330/333; # pas dans Camus; # ni BB. Herkomst : Waffelart, 1697 (hs. vermelding); de Calonne, 1752 (idem); Collaert (idem); Ordre des avocats de Mons (2 cachets). ¶ PREMIER ÉDITION de ce répertoire de la législation en vigueur dans les Pays-Bas méridionaux au XVIIe siècle, entièrement en néerlandais et dressé dans l'ordre alphabétique des matières avec renvoi aux articles des édits. Suivi d'une collection de placards, édits et ordonnances de Gand et d'Anvers dont un grand nombre inédits. Plein vélin de l'ép. (tacheté).