Auction archive: Lot number 441

(Droit) - ANSELMO, Antoine.- Codex Belgicus seu Jus edictale a princibus belgarum sancitum ofte De Nederlandtsche, nieuwe soo gheestelycke als wereltlycke rechten, ghetrocken uyt de vier Placcaet-boecken tot Gendt ende Antwerpen. Antwerpen, Petrus Be...

Auction 10.10.2017
10 Oct 2017
€100 - €120
ca. US$118 - US$141

Auction 10.10.2017
10 Oct 2017
€100 - €120
ca. US$118 - US$141

2 delen in 1 vol. in-f° : [8]-258-[6, [12]-182-[4] pp. (licht gebruind). Eigentijdse band : volperkament, gladde rug, omgezette randen, gesprenkelde sneden (gevlekt). EERSTE UITGAVE van dit omstandig rechtsrepertorium van de Zuidelijke Nederlanden, alfabetisch gerangschikt volgens onderwerp met verwijzingen naar de desbetreffende artikels der edicten, het geheel bezorgd door A. Anselmo, advocaat bij de Raad van Brabant en Antwerps schepene (1589-1668). Het 2de deel bevat de "Placcaeten, edicten, ende ordonnantien, daer van in desen Codex mentie wordt ghemaekt ende in de voorgaende vier placeaetboecken NIET BEKENT EN ZYN". # Dekkers 4; # Biogr. nat. I-330/333; # pas dans Camus; # ni BB. Herkomst : Waffelart, 1697 (hs. vermelding); de Calonne, 1752 (idem); Collaert (idem); Ordre des avocats de Mons (2 cachets). ¶ PREMIER ÉDITION de ce répertoire de la législation en vigueur dans les Pays-Bas méridionaux au XVIIe siècle, entièrement en néerlandais et dressé dans l'ordre alphabétique des matières avec renvoi aux articles des édits. Suivi d'une collection de placards, édits et ordonnances de Gand et d'Anvers dont un grand nombre inédits. Plein vélin de l'ép. (tacheté).

10 Oct 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

10 Oct 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332