Auction archive: Lot number 20

Nicolai Ulfsten

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK60,000 - NOK80,000
ca. US$6,958 - US$9,277
NOK47,000
ca. US$5,450

Nicolai Ulfsten

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK60,000 - NOK80,000
ca. US$6,958 - US$9,277
NOK47,000
ca. US$5,450

Fiskere på strand Olje på lerret, 47x76 cm Signert og datert nede til høyre: N. Ulfsten 1883 LITTERATUR Ann Falahat: "Nicolai Ulfsten" i "Norsk Biografisk Leksikon", nettutgaven "Nikolai Ulfsten var en av sin samtids mest anerkjente landskapsmalere, men døde tidlig. Han er særlig kjent som Jærens og Listas maler, og hans vakre landskapsbilder karakteriseres av store flater, lange linjer og en delikat koloritt som betoner gråtonene." Falahat

17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770