Fiskere på strand Olje på lerret, 47x76 cm Signert og datert nede til høyre: N. Ulfsten 1883 LITTERATUR Ann Falahat: "Nicolai Ulfsten" i "Norsk Biografisk Leksikon", nettutgaven "Nikolai Ulfsten var en av sin samtids mest anerkjente landskapsmalere, men døde tidlig. Han er særlig kjent som Jærens og Listas maler, og hans vakre landskapsbilder karakteriseres av store flater, lange linjer og en delikat koloritt som betoner gråtonene." Falahat