MIKAEL JANSSON född 1958 Mini Andén, Stockholm Studio 1996 Signerad och numrerad på baksidan Mikael Jansson 1/6. Gelatinsilverfotografi monterat på aluminium, 56 x 45 cm. Kopierad 2004. Edition 6 + 1 AP. PROVENIENS Galleri Christian Larsen, Stockholm LITTERATUR Claes Britton: Mikael Jansson, 1999, bild 39