Misza-Collage / Michał Żesławski (ur. 1987 r., Rybnik) Zaimprowizuj mi radość, tak po prostu, 2010 r. akryl, collage/płótno, 90 x 60 cm sygnowany l.d.: 'MISZA COLLAGE '10' na odwrociu opisany: 'MISZA COLLAGE 2010 | ŻESŁAWSKI' Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Dyplom zrealizował w pracowni Prof. Małgorzaty Dajewskiej poruszając w nim tematy ze szkła artystycznego i użytkowego. Dodatkowo wzbogacony o aneks z Grafiki Warsztatowej, pracowni Serigrafii Prof. Christophera Nowickiego. Realizacje były prezentowane w Galerii BWA Awangarda we Wrocławiu w roku 2012. Część studiów obył na Bezalel Academy od Arts and Design w Jerozolimie. Laureat Top 10 dla najlepszego projektu kieliszka koktajlowego w konkursie dla projektantów szkła Bombay Sapphire Design Glass Competition 2011. Wyróżnienie w konkursie malarskim „Kreatywny Wrocław” 2011. Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. Wystawie Światowego Szkła Stanislav Libensky Award 2012, St. George’s Convent at Prague Castle, Praga, Czechy, projekcie „Szklana witryna” będącego częścią European Glass Festival – Play with glass, Wrocław 2012. Indywidualna wystawa malarstwa podczas Nocy z Dizajnem w Przystanek Inspiracja, Domar, Wrocław. Podwodny Wrocław Festiwal, Zbiorowa Wystawa Szkła artystycznego „Fragile”. Dzień Światła – „Światło zaklęte w szkle”, zbiorowa wystawa Szkła Artystycznego, ALA, Wrocław. „Lubimy szkło” - wystawa szkła artystycznego w Muzeum ASP we Wrocławiu, „Ty i ja i wszyscy, których znamy” Indywidualna wystawa kolaży, Pasja, Kielce. „Skrawki życia i wydarzeń skłaniają mnie do kreacji wizualnych, których nigdy nie zobaczę patrząc powierzchownie. Co mnie inspiruję? Życie, Granica pomiędzy tym co rzeczywiste, a fikcyjne. Utopia. Czym się zajmuję zawodowo? W związku z powyższym- analizą tego co mnie otacza i mnie dotyka.