Olga Wolniak (b. 1957) Dywan z gwiazdą, 2012 r. akryl/płótno, 54 x 65 cm sygnowany p.d.: 'OW' na odwrociu opisany: 'OLGA WOLNIAK | "DYWAN Z GWIAZDĄ" 2012 | AKRYL/PŁÓTNO 53 x 65 cm' Studia w warszawskiej ASP, dyplom w pracowni malarstwa Tadeusza Dominika w 1980 r. Wspólnie z mężem - Tomaszem Dominikiem wystawiali w 1990 na ekspozycji zatytułowanej "Postkomunizm - Kompostmodern". Kobieta i jej zajęcia - to główny temat twórczości O. Wolniak. Ostatnio artystka tworzy obrazy przedstawiające wschodnie kobierce, o motywach prehistorycznych. Uprawia malarstwo portretowe, stworzyła cykl portretów o specyficznym przeskalowaniu, stosuje własne techniki malarskie ; akryl na podkładzie gazet, prace wykonane na kliszach rentgenowskich. Udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, wystawy indywidualne w prestiżowych galeriach w kraju i za granicą. Prace w zbiorach: Galeria Studio, Warszawa; Galeria Zachęta, Warszawa; Muzeum IIany Goor, Jaffa; kolekcja Marty Tarabuły, Kraków; kolekcja Jacques`a Tourela, Warszawa, Kolekcja Krajowej Rady Biznesu, Warszawa. Lipiec 2009 - wystawa w Pałacu Pod Blachą.