Opera omnia. Issu et auctoritate Bernardini a Portu Romatino, A. Lauer et D. Fleming. Edita studio et cura PP. Collegii ä S. Bonaventura, ad plurimos codices mss. emendata anecdotis aucta prolegomenis scholiis notisque illustrata. Bde. 1-9 (statt 10) u. Indices in 10 Bdn. Quaracchi 1882-1902. Fol. Hldrbde. d. Zt. (Starke Gebrauchsspuren). Hurter II, 320. Wichtigste u. vollständige Gesamtausgabe. - Titel mehrf. gestempelt. - Dabei: Ders. Breviloquium adjectis illustr. ex aliis operibus...et Tabulis ad singula capita et appendicibus. Opera et studio A.M. a Vicentia. Ed. altera. Fbg., Herder 1881. Hldr. d. Zt.