PEDER A. BALKE Norge 1804-1887 Landskap med vattendrag Signerad och daterad 1857. Olja på pappannå, 21 x 28 cm Signed and dated. Oil on cardboard. Enligt uppgift, motivet från Sarpsfoss vid Sarpborg, Oslofjorden