Plaketter, två stycken Barock, Frankrike. Jacques I Laudin Limoges 1600-talets senare del. Signerade I.L på bakstycket Laudin Emailleur a Limoges I.L. Emalj på koppar, föreställande Pallas Athena med Glaucus framför Medusa respektive Pan uppvaktandes Syrinx. I mässingsram, 14,5 x 17,5 cm. A set of two enamel plaques by Jacques I Laudin