Pomnik konny Jana III Sobieskiego
pastel, papier, 46,5 × 30 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: W. Serafin Praca przedstawia lwowski pomnik Jana III Sobieskiego (1898, proj. Tadeusz Barącz). Po wojnie został przekazany do Warszawy i ustawiony w Wilanowie (1950–1964), a następnie