Auction archive: Lot number 146

Robert Wałęka (ur. 1979, Płońsk)

Opening
PLN2,800 - PLN3,800
ca. US$726 - US$985

Opening
PLN2,800 - PLN3,800
ca. US$726 - US$985

Robert Wałęka (ur. 1979, Płońsk) "Dogu - mężczyzna", 2012 r. akryl/płótno, 150 x 140 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'Robert Wałęka | Wałęka | 2012 r' Estimate: 2 800 - 3 800 PLN PLN EUR GBP USD 655 - 889 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. more information About Artist Robert Wałęka zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy asamblaże, kolaże, instalacje oraz obiekty malarskie a także poezję i poezję audio. Ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, uzyskując dyplom magisterski w 2009 roku. W 2010 otrzymuje roczne stypendium artystyczne Miasta Stołecznego Warszawy w kategorii: plastyka. Jego prace znajdują się w kolekcji CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz w kolekcjach prywatnych. Twórczością artystyczną zajmuje się czynnie od 1998 roku. W początkowej fazie jego zainteresowania koncentrowały się głównie wokół malarstwa oraz street artu. Powstają wtedy między innymi aranżacje malarskie: elewacja Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku oraz wnętrze Kawiarni Artystycznej C.H.A.O.S. W latach 1999-2001 współpracuje twórczo z artystą malarzem Zygmuntem Szczepankowskim. W sztuce jest propagatorem teorii absurdu, którą realizuje i wyraża przy pomocy tzw. realizmu absurdalnego. Twórca nowych rzeczywistości, znaczeń, treści, szczególnie w obrębie malarstwa. Jest artystą w ruchu, pozostawiając śladyskojarzeń świadomie rezygnuje z kreowania charakterystycznej, jednolitej stylistyki własnych prac w celu uniknięcia podporządkowania określonym nurtom sztuki współczesnej. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 78787 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600