ROBERTO MATTA Chile 1911-2002 Composition Signerad och daterad Matta -53. Blandteknik på pannå, 59 x 39,5 cm. Signed and dated. Mixed media on panel. 53/20 (Archivio generale dell'opera di Matta). Certifikat från Germana Ferrari Matta och Dr. Ursula Lehman-Brockhaus medföljer Certificate by Germana Ferrari Matta and Dr. Ursula Lehman-Brockhaus enclosed PROVENIENS Galleri 69, Göteborg Galerie Mathias Fels, Paris