Nalezená prehistorie
kvaš, akvarel, papír, 1942, 19 x 23 cm, sign. LD V. Tikal 42, rám, vzadu štítek a popsáno Ludvíkem Kunderou. Významný český autor, který studoval na Akademii výtvarných umění, navázal v době II. světové války prostřednictvím Otty Mizery kontakty s českými surrealisty a postupně se spřátelil se členy spořilovské surrealistické skupiny. Mimo to vystavoval i se skupinou Ra. Nabízené dílo zastupuje Tikalův imaginativní styl, který v sobě nese typické prvky surrealistické malby S. Dalího, z vrcholného období tvorby počátku 40. let 20. století
Provenience: z pozůstalosti Ludvíka Kundery (básník, dramatik, prozaik, překladatel z němčiny, editor, literární historik, zakladatel Skupiny RA a člen Sdružení Q. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem)
Nalezená prehistorie