Vitrinskåp Rokokostil, Holland. 1800-tal. Fanerat med valnöt med "marqueterie van bloemen". Beslag i brons. Krön med skuren dekor. Fotavslutningar i "claw & ball". L 168, B 55, H 242 cm.