Janusz Matuszewski (b. 1963) "Figura barokowa Tiepolo św. Bartłomiej", 2003 r. olej/płótno, 140 x 90 cm ODWROCIE: opis autorski WYSTAWIANY: Bednarski, Matuszewski, Sprycha, Galeria u Jezuitów, Poznań 2004 Art. Poznań 2005, Stary Browar - Dziedziniec Sztuki, Poznań 2005 LITERATURA: Janusz Matuszewski - katalog z wystawy w Galerii u Jezuitów, gRUPA TOMAMI, Karków 2004 (tekst: Krystyna Czerni) W latach 1983-98 studiował na Wydziale Malarstwa w ASP w Krakowie. W 1987 r. odbył staż stypendialny w pracowni prof. Wernera Knaupp’a w Akademie der Bildenden Kunste w Norymberdze. W 1989 uzyskał dyplom w pracowni prof. Jana Szancenbacha. W 1990 r. stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 1992 r. i 1996 r. nagroda rektora ASP w Krakowie. Prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Wystawy indywidualne: 1988, 1990, 1992, 1994, 1996, 1997, 1999, 2001, 2004. ESTYMACJA: 8 000 - 15 000 zł