Auction archive: Lot number 38

Eilif Peterssen

NOK180 - NOK200
ca. US$22 - US$24

Eilif Peterssen

NOK180 - NOK200
ca. US$22 - US$24

"Michele Archangelo" 1882 Olje på lerret, 206x105 cm Signert oppe til høyre: Eilif Peterssen Kokkin 197 Eilif Peterssens liste nr 61 "Michele Archangelo Gadefigur fra Rom, legemsstor Figur. Tilh. Grosserer F. Plathe, Høvik" PROVENIENS Grosserer Frithjof Plathe, Høvik Randal Scobie, Drammen Privat eie UTSTILT Die Internationale Kunstausstellung in Wien, 1882 Bukowskis, Oslo 1990, kat nr 33 "I Italiens lys", 2016-2017, Skovgaard Museet, Viborg Danmark Den Hirschsprungske Samling, København, Lillehammer Kunstmuseum, kat. nr 35 LITTERATUR Jan Kokkin: "Eilif Peterssen Mellom stemninger og impresjoner" 2009, kat. nr 197, avbildet og omtalt side 106 og 362 "I Italiens lys" utstillingskatalog, 2016-17, Skovgaard Museet, Viborg Danmark, Den Hirschsprungske Samling, København, Lillehammer Kunstmuseum, kat nr 35, Fig. 26 side 35 og side 288 "Eilif Peterssen orket ikke lenger tanken på nå bo alene i Roma. Allerede i slutten av 1882 reiste han derfor hjem til Norge. På veien var han innom Wien for å se den store internasjonale kunstutstillingen. Der var han representert med Michele Archangelo, et genrebilde fra Roma av en gammel steinsgodsklinker, malt året før." Kokkin 2009 side 37 Peterssen debuterte på Høstutstillingen i 1882, og hadde sin første separatutstilling hos Blomqvist i 1902.

8 May 2018
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

8 May 2018
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770