Saint Bernard et divers. Pegvilione, Francisco Belgario, Rerum Gallicarum commentarii Ab anno Christi 1461 ad annum 1580 et divers. Ensemble de 13 volumes in-folio veau brun ou blond, en reliure de l'époque. Pegvilione, Francisco Belgario, Rerum Gallicarum commentarii Ab anno Christi 1461 ad annum 1580. Lugduni, Sumptibus Claudii Landry, 1625. In-folio veau brun, dos à nerfs orné. Restaurations à la reliure. Marini, Procli Successoris Platonici In Platonis Theologiam Libri Sex, Hamburgi, Et prostant Francofurti, Apud Rulandios, 1618. In-folio veau brun, dos à nerfs orné. Texte latin-grec. Fortes brunissures. Petavii, Dionysii, Aurelianensis, e societate Jesu, Opus de Doctrina temporum. Antwerpiae, Apud Georgium Gallet, 1705. 3 volumes in-folio veau brun, dos à nerfs ornés. Portrait de l’auteur en frontispice. Restaurations et taches aux reliures. Mabillon, D. Johannis, Sancti Bernardi abbatis primi Clarae-Vallensis, Parisiis, Apud Montallan, 1719. 2 volumes in-folio veau brun, dos à nerfs ornés, pièces de titre de maroquin rouge modernes. Restauration aux coins. Mabillon, D. Johannis, Sancti Bernardi abbatis primi Clarae-Vallensis, Parisiis, Apud Michaelem David, 1719. 2 volumes in-folio veau brun, dos à nerfs ornés. Reliure frottée, coiffe arrachée. D'Aquin, Saint Thomas, Summa totius theologiae, Coloniae Agrippinae, Arnoldi Gieratio, 1640. In-folio veau brun, dos à nerfs orné. Inscription à froid sur les plats : « Abbaye de Valloires » et ex-libris gravé (abbaye cistercienne, dans la Somme). Reliure restaurée, fortes brunissures. Rodriguez, R.P. Alphonse, Practique de la perfection et des vertus chrestiennes et religieuses, composée en espagnol par le R.P. Alphonse Rodriguez, de la Compagnie de Jésus. Traduicte en François par le P. Paul Duez de la mesme Compagnie. A Paris, chez Charles Chastellain, 1636. In-folio veau brun, dos à nerfs orné. Reliure restaurée, galeries de vers. Marsicani, Leonis, Cardinalis, Aimoini Monachi Inclyti Coenobii D. Germani à Pratis, libri quinque de gestis francorum. Chronicon Casinense, Omnia Autem Studio et opera fratris Iacobi du Breul. Parisiis, Apud Ambrosium & Hieronymum Drovart, 1603. In-folio veau brun, pièce de titre de maroquin vert moderne. Charnière fendue, reliure usagée. Spanhemius, Ezechiel, Iulianiimp. Opera quae supersunt omnia, et S. Cyrilli Alexandriae Archiepiscopi contra impium iulianum, libri decem. Lipsiae, M.G Weidmanni & IOH. Ludovici Gleditschii, 1696. In-folio veau blond, tranches dorées. Texte latin-grec. Reliure usagée. (13)