Auction archive: Lot number 14

Christian Krohg

NOK80,000 - NOK100,000
ca. US$9,195 - US$11,494

Christian Krohg

NOK80,000 - NOK100,000
ca. US$9,195 - US$11,494

Fisker og gutt på bryggen Olje på lerret, 51x70 cm Signert nede til høyre: C Krohg LITTERATUR Oscar Thue, red. Knut Berg: "Christian Krohg", Oslo 1997 side 232-233 "Tidlig i juni 1897 reiste Krohg over København og Hamburg til Amsterdam for å studere hollandsk malerkunst. Han foretok avstikkere til Rotterdam, Haag, Harlem og Brussel, og oppholdt seg en drøy uke i Paris før han reiste til Dieppe for å besøke Frits Thaulow og hans familie i Villa des Orchidées. Her traff han Oscar Wilde. (....) I oktober 1897 avholdt han en omfattende mønstring hos Blomqvist, og i november 1898 presenterte han en ny utstilling i de samme lokaler." Thue side 232-233

15 Dec 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

15 Dec 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770