"Syk gutt" Olje på lerret, 51x66 cm Signert nede til høyre: C. Krohg Avbildninger av syke barn var en motivkrets flere kunstnere arbeidet med på 1880 og 1890-tallet, som for eksempel Christian Krohg og Edvard Munch (se kat. nr 64).