To sjømenn leser Verdens Gang, 1899 Olje på lerret, 90x109 cm Signert nede til høyre: C Krohg 99 Christian Krohg arbeidet som journalist for Verdens Gang fra 1890 til 1910 og inkluderte ved en rekke anledninger avisen som del av motivet i malerier.