JOHAN FREDRIK MARTIN 1755-1816 Vue de Stockholm, prise sur l'ile de Skeppsholmen où on voit le Port des Vaisseaux Bär signatur Joh: Fredrik Martin del. Akvarell över konturetsning, 35.5 x 52 cm LITTERATUR: Jämför Frölich 166