STRUCK, HERMANN. Die Kunst des Radierens. Ein Handbuch. 2. vermehrte und verbesserte Auflage. Berlin 1912. 1 litografi Max Slevogt etsningar Max Liebermann Edvard Munch Paul Baum (etsningar av Zorn och Struck saknas), o.a. plr. Förlagets svarta pappbd, skadad, rygg delvis loss. Etching by Zorn missing.