Auction archive: Lot number 189

(Afrique du Nord-Est, Égypte) - LE MASCRIER, Jean-Baptiste.- Beschryvinge van Egipte; […] opgesteld volgens de aantekeningen van den heer de Maillet […]. 's Gravenhage, Isaac Beauregard, 1737.

Auction 20.06.2017
20 Jun 2017
€250 - €300
ca. US$279 - US$335

Auction 20.06.2017
20 Jun 2017
€250 - €300
ca. US$279 - US$335

(Afrique du Nord-Est, Égypte) - LE MASCRIER, Jean-Baptiste.- Beschryvinge van Egipte; […] opgesteld volgens de aantekeningen van den heer de Maillet […]. 's Gravenhage, Isaac Beauregard, 1737. 2 delen in 1 vol. in-4° : xx-[2]-356, [2]-363-[9] pp.; 8 platen (portret van de Maillet ontbreekt, bleke watervlek, kleinere bruine vlekken passim, enkele aantekeningen in de marge). Eigentijdse halve band : rood geschilderd perkament, rug met ribben en titelvignet, platten bekleed met gemarmerd papier (gewreven met doorgesleten rug, scharnieren, plathoeken en -randen, stoffige sneden). EERSTE UITGAVE VAN DE VERTALING geïllustreerd met 1 uitslaande kaart en 7 platen waarvan 5 op enkele pagina. De memoires van Benoît de Maillet (1656-1738), de Franse consul te Cairo die de site van het oude Memphis als eerste identificeerde, werden door abt Le Mascrier voor het eerst uitgegeven te Parijs in 1735. Ze getuigen van zijn bewondering voor de grote faraonische monumenten uit Neder-Egypte : de piramide van Gizeh, de "Naald van Cleopatra", de "Pilaar van Pompaeus" enz. # Chadenat n° 900 (1ste ed.); # Gay n° 2105 (idem); # Blackmer, Sotheby's 1989, n° 185 (id.); # Atabey. Sotheby's London, 2002, n° 747 & 748 (id.); # niet in Tiele. ¶ Édition originale de la traduction, illustrée d'1 carte dépl. et de 7 h.-t. (manque portrait de de Maillet, faible mouill. et pet. taches). Demi-parchemin peint rouge de l'ép. (frottée, dos, mors et coins us.). Drouotlive.com Read more

20 Jun 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

20 Jun 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332