Jerzy Nowosielski (1923 - 2011) Portret, 1975 r. tusz/papier, 48,9 x 39,3 cm sygnowany i datowany w lewym górnym rogu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1975' POCHODZENIE: bezpośrednio od artysty WYSTAWY: 2003 Warszawa, Jerzy Nowosielski Zachęta Państwowa Galeria Sztuki LITERATURA: Jerzy Nowosielski Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, reprodukowany, poz. kat. 535, s. 390. Rysunek – co to takiego? (…) Są to znaki-kształty stanowiące swoiste zagadki, swoiste rebusy. Kto umie odczytać – ten mądry. Rysunek w swojej klasycznej formie dzisiaj powinien być odtworzeniem tego sposobu porozumiewania się, kiedy jeszcze z pisma nie stworzono alfabetu, a kiedy już stanowiło ono formę zagadki. Rysunek nie może zastąpić „obrazu”. Nie może też zastąpić „tekstu”. Nie jest do wieszania na wystawach. Jest do oglądania „do poduszki”, przed zaśnięciem i przed przebudzeniem. Jerzy Nowosielski Rysunek – co to takiego?, (w:) Nowosielski Rysunki/Drawings, Międzynarodowe Centrum Kultury, Kraków 1994 Estymacja: 12 000 - 20 000