Auction Pricedatabase

Auction: Auktion 07.11.2016
was auctioned on: 7 November 2016
Upcoming auctions Auction Pricedatabase

Ota Bubeníček (1871-1962)

Archive
Opening: CZK26,000
ca. US$1,038
Price realised:  n. a.
Lot number 33, Views: 12

Krajina s domy
olej, karton, 27 x 38 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Absolvent pražské AVU, konkrétně ateliéru krajinářství u prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfeld. Bubeníčkovým hlavním tématem bylo ztvárnění českého venkova a jeho proměn během plynutí jednotlivých ročních období. Jeho typickou bohatou a jasnou barevnost vidíme i na nabízeném díle.
the disciple of prof. J. Marak and A. Slavicek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of JUV

Informations about the auction
Auction house: Aukční síň Vltavín
Title: Auktion 07.11.2016
Date of the auction: 7 Nov 2016 - 26 Nov 2016
Address: Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
[email protected] · +420 224930340