Krajina s domy
olej, karton, 27 x 38 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Absolvent pražské AVU, konkrétně ateliéru krajinářství u prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfeld. Bubeníčkovým hlavním tématem bylo ztvárnění českého venkova a jeho proměn během plynutí jednotlivých ročních období. Jeho typickou bohatou a jasnou barevnost vidíme i na nabízeném díle.
the disciple of prof. J. Marak and A. Slavicek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of JUV
Krajina s domy