(Pays-Bas) - BRANDT, Gerard.- Het leven en bedryf van den Heere Michiel de Ruiter […]. Amsterdam, Wolfgang, Waasberge, Boom, van Someren en Goethals, 1687. In-f° : [10, incl. gegrav. titel]-1063-[23] pp., 1 portret en 8 koperplaten op strookjes waarvan 7 op dubbele bladzijde (enkele bln licht gebruind, enkele roestvlekjes, bleke watervlek rechtsboven van de eerste bln). Eigentijdse volperkamenten band : rug met ribben, platten met lijnenkader en centraal medaillon in blinddruk (bovenste scharnier gedeeltelijk gesplit, ontbrekende sluitlinten, bovenste schutblad met wormgaatjes, bruine vlek en vervuilde hoeken, licht vervuild). EERSTE UITGAVE van dit maritiem-historische werk door de Amsterdamse predikant Gerard Brandt (1626-1685) betreffende admiraal Michiel de Ruiter (1607-1676), opgeklommen in de koopvaardij en tijdelijk commandeur van een Zeeuws kaper, maar vooral bekend omwille van zijn successen als bevelhebber van de Hollandse vloot tegen de Engelsen. Onze editie opent op een gegraveerde titel met het adres van P. en J. Blaeu, gedateerd 1686 en een portret van de Ruiter. De kopergravures van Bastiaen Stoopendael beelden af : de zeeslagen bij Plymouth, Rochester, Kijkduin en den Helder en Sicilië, de verovering van het Zweedse Nyborg, de Hollandse vloot voor Algiers, de Ruiters rouwstoet naar de Nieuwe Kerk te Amsterdam en zijn grafmonument. # NNBW VI-184/186 (Brandt); # NNWB V-628/632 (de Ruiter). Herkomst : comte de Marnix, Lier (hs. vermelding); Dirck Van Vlierde (idem). ¶ Édition originale de la biographie de l'amiral de Ruiter, illustrée d'un titre gravé, de son portrait et de 8 planches figurant des batailles navales dont 7 sur doubles pages (qqs ff. brunies, qqs tâches). Plein vélin de l'époque (mors sup. partiel. fendu, défraîchi). Drouotlive.com Read more